чиновников Одесского горсовета подозревают во взяточничестве

В Одесі підозри одержала група чиновників міської ради. Вони брали до півмільйона гривень хабарів на місяць за розміщення реклами без дозволів, а також налагодили схему, за допомогою якої чоловіки призовного віку мали можливість ухилитися від військової служби.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Так, спочатку викрили механізм здирництва неправомірної вигоди від місцевих підприємців. До її організації причетні посадові особи структурного підрозділу міськради, що опікується питаннями розміщення реклами та комунального підприємства.

За розробленим планом, службовці комунального підприємства фіксували порушення правил розміщення реклами на фасадах закладів надання послуг або закладів харчування на території міста Одеси, без дозвільних документів.

Разом із документами про необхідність демонтажу рекламних конструкцій суб’єкти господарювання отримували реквізити банківських рахунків. Грошові перекази від підприємців дозволяли посадовим особам “не помічати” надалі порушення правил розміщення зовнішньої реклами, а її власникам – уникати демонтажу.

Як встановили правоохоронці, щомісяця чиновники Одеської міської ради отримували від 300 тисяч до 500 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Роботу міжнародної слідчої групи з воєнних злочинів в Україні продовжили на два роки

Крім того, поліцейські встановили факти причетності чиновників до організації ще однієї схеми – незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України.

29 лютого було проведено 15 обшуків. Також на підставі зібраних доказів службовцю структурного підрозділу міськради та двом посадовим особам комунального підприємства повідомили про підозру. Наразі встановлюється коло осіб, залучених до виготовлення підроблених медичних документів для ухилянтів та корупційної схеми розміщення реклами.