ЗРК Patriot

Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив звернення групи конгресменів від обох партій до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом пришвидшити постачання озброєнь Україні.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Законодавці також висловили свою “сильну підтримку” наданню дозволу Україні атакувати цілі на території росії та пропонують розширити тренування українців на американських винищувачах F-16.

“Українські посадовці висловили серйозну стурбованість, заявивши, що ситуація зараз гірша, ніж будь-коли. Сполучені Штати повинні дозволити Україні за певних обставин використовувати зброю, яка може вражати цілі в Росії, тренувати на F-16 більше українських пілотів та посилити українські системи ППО”, – зазначив Голова Комітету з розвідки Палати представників, конгресмен-республіканець Майк Тернер

Законодавці вважають, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації Байдена, що потрібно змінити.

“Наші українські союзники просять дозволу використовувати певні типи зброї, наданої США, для виконання операцій по стратегічних цілях в Росії чи на контрольованій Росією території. … Це надзвичайно важливо, щоб адміністрація Байдена дозволила військовим лідерам України мати можливість здійснювати повний спектр операцій, необхідних, щоб відповісти на неспровоковану атаку Росії на їхню суверенну територію”, – мовиться в листі, який станом на 21-го травня підписали 13 конгресменів.

Законодавці також закликають Пентагон збільшити кількість українських пілотів, яких США тренують на винищувачах F-16. Також зазначаэться, що Київ просить для захисту “великих міських територій” принаймні 7 додаткових систем Patriot.

“Міністерство оборони США має негайно виконати ці термінові запити від України, щоб запобігти подальшому просуванню Росії. США та всі волелюбні країни повинні захищати своїх союзників від терористів і комуністичних диктаторів”, – пише конгресмен від Республіканської партії Браян Фіцпатрік у мережі Х (раніше Twitter).

Серед конгресменів, які підписали листа, кілька демократів, зокрема, конгресмени Джим Гаймс, Брендан Бойл, Андре Карсон, Джейсон Кроу.

Політика