Помощь от USAID

Комплекти різноманітного обладнання для проведення рятувальних робіт, а також електрогенератори отримали декілька громад Одеської області в рамках Міжнародного Проєкту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла»).

Болградська,  Білгород-Дністровська, Чорноморська громади  отримали бензорізи, пожежні плаваючі мотопомпи, комплекти одягу пожежного, набори професійних інструментів для проведення рятувальних робіт WEBER (різак, розтискач, домкрат із зарядними пристроями та акумулятори до кожного) та електрогенератори.

У Болграді спеціальне обладнання було передано до 17-ої Державної пожежно-рятувальної частини 9-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Одеській області. П’яті отриманих електрогенераторів потужністю 9,5 кВт розподілили до сільських пунктів незламності та структурних підрозділів міськради.

А ось у Чорноморську вирішили передати обладнання комунальним підприємствам та структурним підрозділам міськради.

Арцизька міськрада отриманий набір професійних інструментів для проведення рятувальних робіт передала 11-й державній пожежно-рятувальної частини.

Відзначимо, що Проєкт «Говерла» втілює в життя Агенція США з міжнародного розвитку (USAID). Мета Проєкту – сприяння успішній реалізації реформи децентралізації, зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування, а одна з його складових – посилення спроможності громад щодо реагування на надзвичайні ситуації.

У Проєкті беруть участь 40 громад з різних частин Україну, у тому числі  десять громад Одеської області.

Додамо, що на початку наступного року в громади-учасниці Проєкту планують доставити генератори великої потужності для забезпечення можливості роботи підприємств критичної інфраструктури в автономному режимі.

Країни ЄС передали Україні понад тисячу генераторів