Линия електропередачи

Український державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») вже двічі за останній місяць здійснював тестове постачання електроенергії з Європи в Україну.

У компанії  розповіли, що 19 листопада протягом 2 годин успішно здійснили тестове постачання імпортної електроенергії зі Словаччини потужністю 1 МВт.

Додамо, що це вже друге тестове постачання за імпортними контрактами АТ «ЕКУ», перший тест імпорту електроенергії компанія здійснила 27 жовтня 2022 року.

В компанії зазначають, що поки що імпорт електроенергії не носить комерційного характеру та здійснюється для перевірки можливості отримувати електроенергію зі Словаччини у разі потреби для енергосистеми.

За словами генерального директора АТ «ЕКУ» Віталія Бутенко, зважаючи на складну ситуацію з енергопостачанням в Україні внаслідок російських ракетних обстрілів, компанія продовжує тестувати можливість імпорту, щоб країна мала додаткові інструменти для підтримки енергосистеми.

Відзначимо, що Акціонерне товариство «Енергетична компанія України» – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. 100% акцій товариства належать державі Україна.

Нагадаємо, що 10 жовтня Міністерство енергетики України заявило,  що через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів, з 11 жовтня 2022 року Україна змушена припинити експорт електроенергії задля стабілізації власної енергосистеми.

Читати також: Пошкодження серйозні: в Одеській області електроенергії вистачає лише 30% користувачів

 

Політика