Сессія ООН

Сьогодні, у своїй промові на відкритті 78-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав негайно реформувати систему міжнародних інституцій.

«Світ змінився. Наші установи цього не зробили… Настав час оновити багатосторонні інститути, ґрунтуючись на економічних та політичних реаліях XXI століття, базуючись на принципах рівності, солідарності та універсальності, ґрунтуючись на принципах Статуту Організації Об’єднаних Націй та міжнародного права»,сказав голова ООН, повідомляється на сайті організації.

Антоніу Гутерреш наголосив, що багато міжнародних інститутів, таких як Рада Безпеки ООН та Бреттон-Вудська система, застаріли, вони відображають реалії колоніального світу.

За словами Генсека, якщо багатосторонні інститути не будуть реформовані, міжнародне співтовариство чекає на «розлом». Воно не зможе ефективно розв’язувати глобальні проблеми, і розбіжності на світовій арені – між Заходом та Сходом, між Півднем та Північчю – лише поглиблюватимуться.

Він також наголосив, що розв’язана росією в Україні війна «суперечить Статуту Організації Об’єднаних Націй та міжнародному праву. Вона породила безліч жахів: знищуються життя; порушуються права людини; розлучаються сім’ї; діти одержують травмуючий досвід; розбиваються надії та мрії…».

Суд ООН поновлює слухання проти РФ

 

Політика