зерновые рукава для фермеров

Уряди Канади, Японії та австралійська благодійна організація Minderoo Foundation по лінії продовольчої та сільськогосподарської організації ООН передають фермерам Одеської області спеціальні поліетиленові рукави для зберігання зернових. Реалізація проекту дозволить вирішити проблему дефіциту зерносховищ.

Як розповіли в Одеській ОВА, сьогодні аграрії регіону отримали 726 поліетиленових рукавів для зберігання зерна. Місткість кожного рукава – 200 тонн, а довжина – 60 метрів.

«Ініціативу Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації підтримали у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. 101 заявку агропідприємств з Одещини оперативно розглянули. Зазначу, що в умовах дефіциту елеваторних потужностей та високої вартості будівництва альтернативних конструкцій для зберігання – упаковка зерна у рукави є найвигіднішою альтернативою», – заявила директор департаменту агрополітики Алла Стоянова.

Технологія зберігання зерна в пластикових рукавах може використовуватися як для зберігання сухого, так і вологого зерна. Це дозволить фермерам суттєво знизити собівартість зберігання врожаю цього року.

Зазначимо, 2022 року аграрії Одеської області зібрали 2,5 мільйона тонн ранніх зернових та зернобобових культур, з яких озимої пшениці – 1,63 млн тонн. Триває збирання соняшника та кукурудзи.

Політика