Європейське оборонне агентство (EDA) у новому звіті, опублікованому у вівторок, окреслило 22 пріоритети для розвитку європейської оборони на основі уроків, отриманих у контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Про це йдеться в повідомленні агентства.

Зокремак, пріоритети відображають військові реалії, що спостерігаються в Україні, сприяють оборонним цілям ЄС і покликані “привести до реалізації конкретних проєктів” на тлі постійного недофінансування та недостатньої європейської співпраці у сфері оборони.

Так, серед пріоритетів оборонної політики ЄС згадується заклик до мобільних і технологічно сумісних сухопутних сил, необхідність інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони, модернізація і розвиток бойових танків, бойових машин піхоти і бронетранспортерів, а також засоби протидії дронам, тощо.

На фронті росіяни використовують хімічну зброю – DeepState

Пріоритети також стосуються посилення оперативної сумісності та покращення спільного реагування між цивільними і військовими службами в контексті запобігання атак на підводну інфраструктуру.

В EDA окремо зазначають, що повномасштабна війна проти України підкреслює нагальну потребу покращити військову мобільність сил у ЄС і за його межами, а також покласти край нестачі засобів військової розвідки, зокрема й із застосуванням дронів.