картофель

Запаси картоплі високої якості в українських господарствах вже дуже обмежені, тоді як попит на цю продукцію продовжує зростати. На даний момент картопля на внутрішньому ринку України вже реалізується в середньому в 4 рази дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Як свідчать дані щоденного моніторингу проекту, на сьогоднішній день картопля надходить у продаж вже по 18-25 грн/кг, що в середньому на 12% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Зазначається, що пропозиція місцевої картоплі під час збирання була обмежена через відносно низький урожай у багатьох областях. Також були проблеми з якістю місцевої картоплі.

Крім того, високі ціни на цей овоч в Україні спровокували імпорт. На сьогоднішній день крім української продукції на внутрішньому ринку продається також картопля з Польщі.

Польські фермери виступають проти аграрного імпорту

Як зазначають експерти, наразі запаси картоплі високої якості в українських господарствах дуже обмежені, тоді як попит на цю продукцію продовжує зростати, особливо в сегменті високоякісної продукції. Це і є основною причиною зростання цін у даному сегменті. При цьому більшість великих гравців ринку впевнені у подальшому зростанні цін на картоплю.

Нагадаємо, за перший тиждень 2024 року картопля в Україні подорожчала на 11%.

Економіка

Світ