супутник ICEYE

На зібрані українцями 600 мільйонів гривень придбали супутник фоторозвідки для потреб Міністерства оборони України. Як розповів засновник однойменного фонду Сергій Притула, витрачені на супутник кошти зібрані у рамках проекту «Народний Байрактар».

Загалом за три дні українці перерахували згадану суму на закупівлю трьох безпілотних літальних апаратів типу «Байрактар». Однак керівництво турецької компанії Baykar було настільки зворушено єдністю українського народу, що вирішило не брати зібраних грошей і безоплатно передати Україні три безпілотники.

Фонд Сергія Притули пообіцяв раціонально розпорядитися акумульованими коштами, щоб максимально надати допомогу українським військовим та завдати найбільшої шкоди противнику. Після переговорів із Міністерством оборони України було ухвалено рішення про придбання супутника, який має доступ до бази даних знімків сузір’я супутників компанії Айсай.

«Українці, ви космос, Ми купили супутника. Тепер наша армія максимально оперативно отримуватиме супутникові знімки, які допоможу нам з оперативним плануванням операцій. Бавовни буде багато», – зазначив Сергій Притула.

Читайте також: В Україні збудують завод з виробництва «Байрактарів»

Переговори з приватною компанією вже проведено та угоду підписано. Сергій Притула привітав керівника української воєнної розвідки Кирила Буданова з передачею доступу до супутника його відомству.

Політика