беженцы, эвакуация

Від початку повномасштабного вторгнення росії понад 11,5 мільйона українців вимушені були покинути місця свого постійного проживання.

Про це під час брифінгу «Протидія торгівлі людьми в умовах війни: захист українців в ЄС та ситуація з примусово переміщеними у рф громадянами» заявила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. 

За її словами, через війну люди стали вимушеними переселенцями та змушені шукати прихисток як в межах держави, так і за кордоном.

«І якщо західні країни надають допомогу українцям, росія примусово вивозить наших громадян, примушує проходити фільтраційні заходи і фактично депортує під виглядом так званого порятунку. Це є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, і Україна підіймає це питання на всіх рівнях», – наголосила заступниця міністра.

Також вона розповіла про те, що проблема торгівлі людьми у сьогоднішніх реаліях набуває нової актуальності. «Сьогодні перед нами є нові виклики – гуманітарна криза, переміщення мільйонів українців за кордон в пошуках більш спокійного, безпечного місця, а також така проблема, як примусове переміщення, депортація українців, зокрема дітей, у рф, в білорусь і на тимчасово окуповані території», – відзначила чиновниця.

Додамо, що для допомоги переселенцям в Україні створюються центри допомоги, де вони можуть отримати комплексну допомогу. Такі центри вже функціонують у Києві, Дніпрі, Запоріжжі та Львові.

Подібні центри допомоги українцям будуть створюватися у Чехії та Німеччині у співпраці з урядами цих країн.

Читайте також: В Болгарії продовжили програму підтримки українських біженців до весни

 

 

Політика