британский ледокол

Британське науково-дослідне судно RRS Sir David Attenborough відвідало антарктичну станцію «Академік Вернадський», – повідомив Національний антарктичний науковий центр.

Зокрема, британські науковці забрали на українській станції зразки опадів, які надалі досліджуватимуть Британська антарктична служба та МАГАТЕ.

Також команда судна погодилася доставити на «велику землю» останню учасницю цьогорічного сезонного загону, біологиню Оксану Савенко з матеріалом для подальших досліджень.

Довідка: RRS Sir David Attenborough — науково-дослідний криголам, який належить британській Раді з досліджень природного середовища. Судно має довжину 129 метрів і ширину 24 метрів. Осадка становить 7,4 метра. Криголам здатний перевозити два гелікоптери й приблизно 900 кубічних метрів вантажу. Судно розраховане на 30 членів екіпажу та 60 дослідників. Це другий антарктичний сезон для криголама.

Нагадаємо, RRS Sir David Attenborough вирушив у перший рейс до Антарктиди у 2021 році. Новітнє судно замінило собою криголам RRS James Clark Ross — зараз це українська «Ноосфера».

Політика