Текст петиции

Мешканці Болградської територіальної громади закликають місцеву владу оговтатися та повернутися обличчям до захисників Батьківщини.

Відповідна петиція зареєстрована вчора, 25.05.2023 у Болградській міській раді.

Підготувала текст звернення волонтер Громадської організації ветеранів АТО Ніна Биковська, яка звернулася до Болградського міського голови Сергія Димитрієва з закликом надати допомогу 88 окремому батальйону морської піхоти, який дислокується у Болграді.

«Під час воєнного вторгнення, починаючи з 2014 року, наш 88 окремий батальйон Морської піхоти ніс службу на сході, а під час повномасштабного вторгнення в різних куточках нашої країни. Наші хлопці здійснили багато героїчних дій. Та продовжують їх здійснювати і тепер.

Але втрати техніки, приладів, зброї – великі. Збори волонтерів та небайдужих громадян ідуть повільно. Військовим потрібна допомога.

Просимо виділити кошти на закупівлю необхідного, аби врятувати життя наших бійців та допомогти нищити ворога. Список необхідного додамо», – йдеться у документі.

Додамо, що нещодавно у Болградській громаді розгорівся скандал у зв’язку з тим, що батальйон територіальної оборони (в/ч А7350), що з січня 2022 року дислокувався у Болграді та платив податки у місцевий бюджет (за півтора року майже 26 млн грн), змінив юридичну адресу та почав платити податки у бюджет Арцизької міськради.

Приводом для цього, за словами командир частини, підполковника Сергія Новікова, стала те, що «з боку місцевої влади взагалі відсуне військово-патріотичне і духовно-моральне виховання населення, не мас почуття особистої відповідальності за захист Батьківщини та громади, не повною мірою налагоджено механізм економічної підтримки територіальної оборони, відчувається небажання ухвалювати фінансові рішення щодо сприяння обороні; не відчувається ніякої підтримки сім’ям загиблих, зниклих безвісти та поранених військовослужбовців Болградського батальйону територіальної оборони; не відчувається підтримка Болградського батальйону територіальної оборони також і з боку депутатського корпусу Болградської міської ради, які можливо повинні були порушувати питання сприяння та забезпечення оборони протягом 2023 року, а не тоді, коли керівництво військової частини прийняло рішення про переведення податків до іншої громади».

Відзначимо, що на цьому тижні заплановано пленарне засідання сесії Болградської міськради. Сподіваємося, що місцеві депутати все ж таки усвідомлять свою відповідальність за майбутнє України та переконають керівництво громади у необхідності надавати нашим захисникам більш суттєву допомогу.

На Одещині обіцяють контролювати закупівлі

автор: Сергій Мединський

Політика