Сцена зі спектаклю

Театральна студія «ОнгЪл» Болградської міськради завершила гастролі, під час яких артисти дарували глядачам прем’єрну постановку – «Ласкаво просимо додому».

Не дивлячись на те, що гастрольна географія для театральной трупи обмежилася двома громадами Болградського району, це був цінний досвід для колективу та неординарна подія для глядачів п’ятьох населених пунктів Болградської та Василівської громад Болградського району, де відбулася вистава.

Сцени зі спектаклю
Сцени зі спектаклю, фото з соцмереж
Під час спектаклю
Під час спектаклю, фото з соцмереж

Щодо театрального колективу, то для нього це був перший досвід роботи у міжнародному проекті в дуеті з нещодавно створеною громадською організацією «Театральна студія Онґл».

А глядачи не лише змогли відчути біль та страждання українців, яких війна змусила покинути власні домівки, зрозуміти, як важлива їх підтримка для тих, хто не по свої воли опинився у незвичному оточенні, а ще й поділитися своїми думками щодо стану та перспектив розвитку культурного життя у своїх громадах.

Як вже розповідав «Топор», «Ласкаво просимо додому» – це розповіді про долі трьох дівчат, які через російськ вторгнення опиняються в незнайомому середовищі (українській Бессарабії), де їм все незнайоме, де люди говорять незрозумілими мовами та поводять себе незвично. Про їх адаптацію до нових умов, гостинність та намагання бессарабців (болгар, гагаузів, албанців) допомогти тим, хто втратив рідну домівку.

Цікаво, що у головних ролях – дівчата, доля яких лягла в основу сценарія, написаного режисером, незмінним автором та постановником спектаклів «ОнгЪл» Серафімом Савченко: Тетяна Жужукова, Анастасія Безсонова та Ангеліна Ільчук.

Тетяна Жужукова, Ангеліна Ільчук та Анастасія Безсонова

Тетяна Жужукова, Ангеліна Ільчук та Анастасія Безсонова, фото з соцмереж

Тетяна була вимушена вибиратися з окупованого російськими загарбниками Бердянська, Анастасія – з опинившегося під постійними обстрілами Миколаїва, а Ангеліна – зі столиці, куди постійно прилетають ворожі ракети та шахеди.

І у реальному житті, і на сцені у дівчат свої історії, але долю кожної з них радикально змінила війна. Водночас, вони схожі у тому, що зуміли адаптуватися на новомі місці, знайти себе у новій реальності, не втратити віри у майбутнє, мріяти та змінювати на краще не лише свої долі, але оточуючу реальність.

Додамо, що проєкт втілювався у життя завдяки співпраці з українською ГО «Інша Освіта» та міжнародною організацією «zusa» (Німеччина) за фінансової підтримки проєкту «Культура допомагає/Culture Helps» програми ЄС «Креативна Європа» у співпраці з КЗ «Центр культури та дозвілля» Болградської міськради. 

Крім аристів «ОнгЪл» у виставі взяли участь танцювальний ансамбль «Рилиндия» с Каракурт (керівник Анна Желяскова), Дует «Бревіс» Болгарської гімназія імені Г.С. Раковського, Людмила Бужилова «с. Виноградівка», Народний ансамбль болгарського фольклорного танцю «Бессарабія» (керівник Петар Димитров).

Виставу побачили у селах Оксамитне, Залізничне, Виноградівка та місті Болград Болградській громади, а також у селі Каракурт Василівської громади Болградського району.

Влітку на півдні Одещини планують провести другий «ВиделкаFest»

 

 

 

Політика