Помощь болгар украинцам

Спільними зусиллями українських та болгарських компаній та громадських ініціатив була організована експедиція «България за Украйна», в рамках якої передана гуманітарна допомога українцям у різних регіонах та йде робота над фільмом про життя українських болгар.

До ініціативи зокрема долучилося агентство інтернет-маркетингу Netpeak Bulgaria (частина Netpeak Group) та громадський діяч Манол Пейков.

«Дана експедиція стала результатом допомоги, яку ми надаємо українцям в Болгарії на гуманітарному та інформаційному фронті. Я не був рік в Україні і серце розривається від того, що відбувається. Хочеться зарядити українську землю болгарською енергією, допомогою. Також хочеться підтримати і донести, що ми допомагали, допомагаємо та будемо допомагати. Це все відбувається завдяки унікальним людям, партнерам, які також вболівають за Україну, незалежність, свободу. Допомога Україні це зараз допомога всьому цивілізованому світу», – каже CEO агентства інтернет-маркетингу Netpeak Bulgaria Геннадій Воробйов.

Волонтери з Болгарії відвідали «Болградську гімназію імені Г.С. Раковського», села Владичень та Криниче (Чушмелій) Болградського району, місто Одесу, населені пункти Київщини та передали різноманітну гуманітарну допомогу: генератори, інвертори, ноутбуки, планшети.

В Одесі акселератору громадських проєктів «Моє Місто» було передано ноутбуки та генератори для військових на херсонському напрямку, одяг та взуття для миколаївців, а також генератори для шелтеру в Дніпрі та старлінки для підприємців Одещини.

Помощь болгар украинцам

Ще однією метою експедиції, паралельно з доставкою допомоги, є зйомка короткометражного документального фільму про допомогу болгар українцям, який транслюватимуть на Болгарському національному телебаченні. Авторкою фільму стала журналістка з Болгарії Марія Чернєва, БНТ.

Во время съемок
Во время съемок, фото из соцсетей

«Думаю, що війна в Україні відкрила серця багатьох болгар… Ця неймовірна енергія є однією з речей, яку я хотіла би зафіксувати та залишити як документ. Крім того, я хотіла би заповнити велику прогалину в уявленнях болгар про Україну. На жаль, бракує реального бачення про самих українців і болгар України, які є невід’ємною частиною цієї держави. Крім того, на шляху допомоги Болгарії Україні стануть зрозумілі ще дві речі. По-перше, куди йдуть пожертви всіх болгар і кому вони допомагають. Важливо сприймати болгар як частину України, як частину сил країни, і таким чином кристалізувати ідею, що допомога Україні – це також допомога болгарам там», – коментує Марія Чернєва мету своєї поїздки.

Додамо, що подивитися фільм можна буде безплатно.

П’ять тисяч безробітних долучилися до «Армії відновлення»