Спільними зусиллями українських та болгарських компаній та громадських ініціатив була організована експедиція «България за Украйна», в рамках якої передана гуманітарна допомога українцям у різних регіонах та йде робота над фільмом про життя українських болгар.
До ініціативи зокрема долучилося агентство інтернет-маркетингу Netpeak Bulgaria (частина Netpeak Group) та громадський діяч Манол Пейков.
«Дана експедиція стала результатом допомоги, яку ми надаємо українцям в Болгарії на гуманітарному та інформаційному фронті. Я не був рік в Україні і серце розривається від того, що відбувається. Хочеться зарядити українську землю болгарськоюенергією, допомогою. Також хочеться підтримати і донести, що ми допомагали, допомагаємо та будемо допомагати. Це все відбувається завдяки унікальним людям, партнерам, які також вболівають за Україну, незалежність, свободу. Допомога Україні – це зараз допомога всьому цивілізованому світу», – каже CEO агентства інтернет-маркетингу Netpeak Bulgaria Геннадій Воробйов.
Волонтери з Болгарії відвідали «Болградську гімназію імені Г.С. Раковського», села Владичень та Криниче (Чушмелій) Болградського району, місто Одесу, населені пункти Київщини та передали різноманітну гуманітарну допомогу: генератори, інвертори, ноутбуки, планшети.
В Одесі акселератору громадських проєктів «Моє Місто» було передано ноутбуки та генератори для військових на херсонському напрямку, одяг та взуття для миколаївців, а також генератори для шелтеру в Дніпрі та старлінки для підприємців Одещини.
Ще однією метою експедиції, паралельно з доставкою допомоги, є зйомка короткометражного документального фільму про допомогу болгар українцям, який транслюватимуть на Болгарському національному телебаченні. Авторкою фільму стала журналістка з Болгарії Марія Чернєва, БНТ.
Во время съемок, фото из соцсетей
«Думаю, що війна в Україні відкрила серця багатьох болгар… Ця неймовірна енергія є однією з речей, яку я хотіла би зафіксувати та залишити як документ. Крім того, я хотіла би заповнити велику прогалину в уявленнях болгар про Україну. На жаль, бракує реального бачення про самих українців і болгар України, які є невід’ємною частиною цієї держави. Крім того, на шляху допомоги Болгарії Україні стануть зрозумілі ще дві речі. По-перше, куди йдуть пожертви всіх болгар і кому вони допомагають. Важливо сприймати болгар як частину України, як частину сил країни, і таким чином кристалізувати ідею, що допомога Україні – це також допомога болгарам там», – коментує Марія Чернєва мету своєї поїздки.
Вже скоро виповниться майже рік з моменту повномасштабного неспровокованого вторгнення Російської Федерації в Україну. В порушення норм міжнародного права та Будапештського меморандуму російські війська перейшли кордон та чинять безчинства на території України. Руйнування цивільної інфраструктури, використання заборонених видів озброєння призвели до чисельних жертв серед цивільного населення. Читати далі