Генераторы для Украины

550 000 левів (понад 281 тисячу євро) зібрали за тиждень у Болгарії, відгукнувшись на заклик болгарського видавця Манола Пейкова закупити електрогенератори, щоб допомогти українцям, які страждають без електрики через обстріл російськими ракетами.

За словами організатора збору грошей Манола Пейкова, на ці гроші вже закуплено 120 генераторів, які будуть відправлені до Києва, Чернівців, Нетішин, Херсона, Болграда, де забезпечуватимуть теплом та світлом лікарні, школи, бомбосховища, установи та малі підприємства.

За словами Манола Пейкова, гроші на закупівлю генераторів вже перерахували понад 2000 людей, і надходження продовжуються.

«Попри офіційне завершення кампанії, на мій рахунок продовжують надходити пожертвування. (Нічого повертати не будемо, все перетворимо на генератори – просто потрібно ще трохи часу)», – написав Манол на своїй фейсбук-сторінці.

Команда однодумців продовжує шукати як маленькі (від 2 до 8 кВт), і великі (від 15 до 100 кВт і більше) генератори за розумними цінами. Крім того, багато людей передають не гроші, а генератори, що дуже тішить ентузіастів, оскільки генератори стали дефіцитним товаром.

«Перший транспорт в Україну вирушає 12 грудня, ми вже готуємо документи», – повідомив Манол.

Оцінюючи реакцію болгар на його заклик, Манол Пейков зазначив в інтерв’ю SEGABG: «Це великий комплімент для Болгарії та болгар. Зароджується громадянське суспільство».

Додамо, що один із придбаних генераторів допоміг організаторам ІІІ Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» протягом трьох днів демонструвати фільми кінофесту мешканцям Болграда та його гостям.

Читайте також: Болгарія продовжила програму підтримки українських біженців