болгарские левы

Українські студенти у болгарських вищих навчальних закладах отримають додаткову разову фінансову допомогу у розмірі 300 левів [трохи більше ніж 5700 грн за курсом на 4 серпня]. Рішення ухвалено урядом за рекомендацією Національного представництва студентських рад Болгарії.

Як повідомили в організації, одноразову допомогу отримають понад тисяча громадян України болгарської національності, які проходять навчання у ВНЗ Болгарії. Таке рішення ухвалено через війну в Україні та складну економічну ситуацію, через яку родини студентів не можуть підтримувати їх.

Кошти перерахують болгарським ВНЗ відповідно до числа студентів та докторантів з України з болгарським корінням. Найбільше коштів спрямують до Софійського університету «Св. Климента Охридського» (183 особи), Варненського економічного університету (153 особи) та Пловдівського університету ім. Паїсія Хілендарського (131 студент).

Раніше десятки болгарських вищих навчальних закладів підтримали українських студентів у Болгарії та надали їм допомогу у розмірі 300 левів та спростивши обов’язкову орендну плату за студентські гуртожитки.

Політика