военные Болгарии

З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Болгарія передала Збройним силам України військову допомогу на чверть мільярда доларів. Такі дані озвучив Міністр оборони Болгарії Дімітар Стоянов під час візиту до Києва.

«Хочу подякувати за можливість обговорити подальшу двосторонню співпрацю. Болгарія підтримує суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Наша країна не визнає анексію суверенних українських територій», – цитує  Стоянова “НВ“.

Зокрема, Болгарія передала Україні 2000 касок та 2000 бронежилетів, 350 аптечок, 5000 комплектів зимового одягу та 5000 пар зимового взуття.

Крім того, на нещодавньому засіданні болгарського парламенту остаточно ухвалено рішення направити в Україну зброю та боєприпаси. Йдеться про легку стрілецьку зброю. Детальний перелік найменувань, що передаються, засекречений.

Також міністр оборони Болгарії наголосив, що 50 болгарських військовослужбовців візьмуть участь у навчанні українських військових за програмою EUMAM.

“Також передбачається, що щороку на нашій території навчатимуться до 60 військових медиків Збройних сил України”, – заявив міністр.

20 грудня Дімітар Стоянов відвідав Київ та зустрівся з главою Міністерства оборони України Олексієм Резніковим.

Політика