Перевірка AML – необхідний крок для всіх, хто проводить операції з криптовалютою. Завдяки такій процедурі ви зможете діяти в рамках правил, які забезпечують фінансову стабільність і боротьбу зі злочинністю. Банки та інші фінансові організації зобов’язані дотримуватися цієї політики протидії відмиванню коштів та співпрацювати з регуляторними органами у цій сфері. У багатьох країнах існує законодавство, згідно з яким всі принципи повинні бути враховані, оскільки за невиконання встановлена ​​відповідальність. AML-процедури в Україні орієнтовані на міжнародні стандарти відповідно до FATF.

Боротьба з відмиванням грошей AML: що це таке?

AML розшифровується як Anti-Money Laundering, що означає боротьбу з відмиванням грошей. Іншими словами, це зведення правил, які розроблені для того, щоб обмежити можливості для відмивання коштів та інших фінансових злочинів, включаючи крадіжку персональних даних та ухилення від податків.

AML – це політика, яка працює таким чином: фінансові установи повинні моніторити транзакції клієнтів, вишукуючи підозрілу активність, що може свідчити про фінансовий злочин. Якщо такі були виявлені, платформи повинні повідомляти про порушення. Один із аспектів АМЛ-принципів – процедура KYC, яка відповідає за встановлення особи клієнта.

У чому полягає важливість чистоти крипти?

Перед тим, як купувати або продавати криптовалюту, враховуйте, що біржі вивчають джерела надходження коштів. Це потрібно для того, щоб уникнути надходження на майданчик активів, які раніше використовувалися на сумнівних сервісах або на гаманцях шахраїв. Це дозволяє криптобіржі тримати на своїй платформі чисті монети. Додатково можна використовувати крипто-лаунчпад, де ви можете вигідно купити токени нових проектів, перевірених самим сервісом. За рахунок чого підтримується безпека:

  • Завдяки AML-перевірці можна запросто виявити підозрілі транзакції та не дати такій крипті потрапити до сховища біржі.
  • Якщо на ваш біржовий гаманець надійшла брудна криптовалюта, то відсоток ризику підвищується у всієї адреси. Тому перевіряйте відправника перед покупкою крипт.
  • У правил АМЛ немає терміну придатності. Якщо серед ваших заощаджень є брудні активи, то це буде впливати на всі ваші фінанси.

Проста та швидка AML-перевірка онлайн дає впевненість у тому, що ваш капітал не має нічого спільного з відмиванням грошей та спонсоруванням тероризму.

Як дізнатися рейтинг свого криптогаманця?

Якщо ви раніше взаємодіяли з адресою, якій характерний високий ризик, ваші заощадження можуть бути заморожені. Не допустити такого досить просто, якщо заздалегідь перевіряти не лише свій гаманець, а й адресу контрагента. Сервіси, де ви можете виконати перевірку AML:

  • Мобільний додаток для ОС Android та iOS, за допомогою якого перевіряти гаманець можна за 25 різними параметрами. Спочатку доступно 1-5 безкоштовних перевірок, потім доведеться платити близько 1 долара за перевірку.
  • Цей бот ви знайдете у Telegram. Оцінка ризику відбувається за різноманітними характеристиками, при цьому результати доступні не тільки у вікні чату, а й у вигляді файлу у форматі .pdf.
  • Мобільний додаток, який має вбудований модуль AML. Ви можете вставляти вручну адресу або транзакцію, а також імпортувати гаманець. Новачки отримують 3 перевірки безкоштовно.

Виконати перевірку AML можна відразу на криптобіржі. Такий функціонал реалізований на WhiteBIT – одній із найбільших криптоплатформ у Європі. Комісія – 1 USDT.