Народный депутат Украины Антон Киссе принял участие в храмовом празднике села Приозёрное Килийского района.

Фото: vk.com/club13907419

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

В селе Приозёрное прошли празднования Святой Параскевы. В торжествах приняли участие руководство села, народный депутат Украины Антон Киссе, советник Посольства Молдовы в Украине Ион Буларга, Генеральный консул Румынии Михай Опреску и жители села.

Мероприятия по случаю храмового праздника села Приозёрное начались с самого утра. В сельской церкви прошла праздничная литургия. По окончании службы настоятель церкви пригласил всех к храмовой трапезе. За столом священник поприветствовал Антона Киссе, Иона Буларгу и Михая Опреску, а также выразил им благодарность за активное участие и внимание в вопросе сохранения духовных ценностей жителей Бессарабии.

Обращаясь к собравшимся, Антон Киссе поздравил жителей Приозёрного с храмовым праздником. Нардеп особо отметил роль праздника Святой Параскевы для православных христиан.

«Я благодарен настоятелю храма за приглашение принять участие в храмовом празднике села Приозёрное. Здесь я бывал не раз и всегда чувствовал ту особую атмосферу добра и взаимопонимания между людьми, которую, видимо, сама Святая великомученица Параскева дарует всем вам», — пояснил Антон Киссе.

В свою очередь, Ион Буларгу и Михай Опреску также выразили свои поздравления по случаю Дня Святой Параскевы жителям и уроженцам Призёрного.

К сожалению для прихожан, храмовый праздник в селе Приозёрное был полностью проигнорирован районными властями. Их не смутил даже факт приезда в район высокопоставленных лиц. Надо отметить, что это не единственное мероприятие, проигнорированное руководством Килийского района. Недавно в Бессарабии состоялись несколько форумов, посвящённых проблемам здравоохранения, экологии, сельского хозяйства, в которых приняли участие все районы юга Одесской области, за исключением Килийского. Неучастие килийских властей в таких важных для решения проблем Бессарабии форумах ещё можно было бы объяснить высокими достижениями в вышеперечисленных сферах жизнедеятельности, если бы таковые были. А вот их нежелание просто поздравить жителей своего района с христианским праздником объяснению не подлежит.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305