В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті вперше за історію вишу пройшов захист дисертаційного дослідження наукового ступеня «доктор філософії».

Після затвердження Кабінетом міністрів нового порядку присудження ступеня доктора філософії науковий ступінь і диплом про присудження видають тепер університети, які здійснили підготовку фахівця, а не Міністерство освіти.

Дисертантом виявився нестандартний студент – учасник бойових дій, підполковник Державної прикордонної служби України, начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону Ігор Перегняк. Він представив на розгляд наукової еліти дисертацію, присвячену формуванню правової компетентності військовослужбовців за контрактом у навчальних центрах ДПСУ. Це комплексне дослідження, яке поєднує як сучасне правознавство з педагогікою, так і з військовою справою.

Офіційними опонентами виступали представники вищих навчальних закладів із всієї України: начальник кафедри іноземних мов Національної академії ДПСУ ім. Богдана Хмельницького Ігор Блощинський, професор кафедри обліку та оподаткування Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ірина Галущак та професор кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки та спорту Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського Василь Ягупов.

За результатами двогодинного обговорення вчені зійшлися у думках, що проведене Ігорем Перегняком дослідження має високу актуальність, практичну значимість та важливий науковий внесок у галузі педагогічних наук, а отже, – відповідає встановленим вимогам до досліджень такого рівня. Тому комісією ухвалено одноголосне рішення про присвоєння йому наукового ступеня «доктор філософії».

«Сьогодні в моєму житті сталася подія – я захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії, – розповів Ігор Перегняк. – Дякую всім, хто допомагав мені всі ці 6 років досягти сьогоднішнього результату, а особливо моєму науковому керівнику Ярославу Кічуку, декану педфаку Надії Кічук та завідувачу кафедри іноземних мов Галині Олійниковій. Було тяжко, було цікаво, але я дійшов до фінішу. Аспірантам ІДГУ бажаю тримати стрій, – у вас все обов’язково вийде!»

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305