У мешканців села Калчева Василівської територіальної громаді Болградського району нарешті звилася можливість користуватися чистою питною водою, повідомляє кореспондент «Топора».

Нещодавно в селі почала роботу установка для доочищення води, де кожен бажаючий може набрати собі якісної питної води. Бювет, в який вода для очистки поступає з розташованої неподалік артезіанської свердловини, обладнаний у будівлі Будинку культури. Встановлене обладнання має можливість очищати біля 200 літрів води протягом години.

Відзначимо, що кошти для закупівлі обладнання були виділені в минулому році з обласного бюджету. Активну матеріальну допомогу для того, щоб провести всі необхідні роботи, надали місцеві підприємці.

Додамо, що в Калчева, як і в більшості сіл району, немає водопроводу, а вода з артезіанської свердловині не відповідає нормативам питної вода та вважається технічною. Тож відкритий бювет став єдиною точкою, де мешканці села можуть отримати чисту питну воду. В селі кажуть, що цього недостатньо, але задоволені, що початок покладено, до того ж у такий складний час, коли в Україні йде війна.

Нагадаємо, що такий варіант забезпечення людей чистою питною водою вже декілька років працює в районному центрі. В Болграді обладнані п’ять бюветів, в яких можна безкоштовно набрати очищену питну воду. До недавнього часу, деякі мешканці Калчева, незважаючи на достатньо велику відстань до районного центру, привозили питну воду з болградських бюветів.

Фото з соцмереж