З початку 2025 року в Одеській області зафіксовано 10 звернень через укуси кліщів. На щастя, без випадків зараження. Про це повідомиляє пресслужба Одеського обласного центру контролю та профiлактики хвороб.

Іксодові кліщі є потенційними переносниками кліщового вірусного енцефаліту, хвороби Лайма та інших небезпечних хвороб.

Зазначається, що укус кліща безболісний, проте може бути шкідливим для здоров’я як людей, так і тварин. Зокрема,в Одеській області захворюваність населення на хворобу Лайма реєструється в межах 40-60 випадків щорічно. Всі випадки пов’язані з перебуванням населення у лісопаркових зонах, на схилах уздовж берега моря, тощо.

“У 2024 році за медичною допомогою звернулися 1124 особи, з яких у 63 випадках було підтверджено інфікування”, повідомляють фахівці.

За даними World Health Organization (WHO), щороку на інфекції, які передаються кліщами, хворіє від 5 до 12 тисяч європейців. В Україні поширені хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт, які трапляються у теплий період року і співпадають з активністю іксодових кліщів.

Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:
– не тиснути;
– не виривати;
– не заливати олією або спиртом.
Потрібно звернутися у травмпункт, де вам допоможуть видалити кліща з тіла і проконсультують щодо подальших дій. Якщо поблизу немає медичного закладу, потрібно акуратно викрутити обертальними рухами, обхопивши його марлею, або за допомогою пінцета. Потім – продезінфікувати місце укусу (будь-яким спиртовим розчином). Також можна здати кров на антитіла і за потреби пройти імунотерапію.

На Одещині запрацювала ще одна мобільна клініка

Залишити відповідь