Международный винный фестиваль «Bolgrad Wine Fest», которому в этом году исполнилось 10 лет, из-за карантинных ограничений, к сожалению, вынуждены были провести в онлайн-режиме, сообщает корреспондент «Топора».

Оргкомитет «Bolgrad Wine Fest-2020» подготовил своеобразные фото- и видео-путешествия, рассказывающие о том, как зародилась идея проведения фестиваля, как она росла, наполняясь новым содержанием, меняя формат, завоевывала новых друзей и поклонников.

Первый фестиваль, родившийся в 2011 году по инициативе Болградского Фонда поддержки предпринимательства, прошел в городском Доме культуры. Бюджет мероприятия составлял пять тысяч гривен, в нем приняли участие пять из девяти винодельческих предприятий района. Тогда были обозначены организаторы будущих фестивалей, установлены возможные источники финансирования и общие правила для участников.

В следующем году фестиваль поменял место проведения – переехал в районный Дом культуры, где было больше места.

Во время подготовки третьего фестиваля было решено, что отныне Болградский винный фестиваль будет проходить на улице. Местом прописки праздника стала центральная площадь Болграда. В том году была избрана Королева фестиваля.

А вот 2014 год запомнился неудачной попыткой властей приурочить фестиваль к избирательной кампании, сдвинув время его проведения на октябрь. К счастью, этот эксперимент не оправдал себя, и «Bolgrad Wine Fest» остался вне политики.

В 2015 году, благодаря тому, что в фестивале взяли участие представители села Копчак (Республика Молдова), фестиваль получил статус Международного. А участие киевского «Гриль Бара» с фудкордом дало толчок местным предпринимателям для развития нового направления бизнеса. В том году из городского бюджета впервые было выделено финансирование, что позволило закупить пятнадцать палаток.

Также народный депутат Украины Антон Киссе подарил оргкомитету 50 тысяч гривен, которые в течение следующих двух лет направлялись на софинансирование создания и закупки фестивального оборудования.

В 2016 году в Болградском районе появилась собственная сцена и организаторы попытались провести фестиваль в двухдневном формате. Но ночной шквальный ветер перевернул весь фестивальный городок, пришлось ночью демонтировать и спасать оборудование – второй день не удался.

В 2017 году неудачная первая попытка выйти на двухдневный режим работы была впервые реализована. А украшением фестиваля стала «Пирамида Маслоу по-болградски», созданная ЧАО «Пищевик» (ТМ «Болград»).

Фестиваль 2018 года запомнился появлением лина, в котором все желающие могли попробовать ногами выдавить виноградный сок для производства будущего вина.

А в прошлом году «Bolgrad Wine Fest» был по-настоящему фестивалем всеукраинского масштаба, в котором взяли участие множество отечественных и зарубежных туристов.

Почувствовать фестивальную атмосферу «Bolgrad Wine Fest», побывать на девяти фестивалях можно, зайдя на страничку фестиваля в Фэйсбуке.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305