12 травня в російському Бєлгороді в результаті вибуху обвалився під’їзд багатоповерхового будинку. В результаті обвалу загинуло 15 чоловік. Влада міста повідомляє про падіння уламків ракет, але експерти вказують на можливі інші версії.

Нагадаємо, що в Бєлгороді об 11:19 оголосили повітряну тривогу. Після чого російські ЗМІ повідомили про обвал під’їзду в багатоповерховому будинку по вулиці Щорса.

Російська влада тривалий час відмовчувалась, однак згодом повідомили про начебто падіння уламків ракети, яку збили над Бєлгородом.

В Україні розповіли про можливі інші версії події, однак більшість експертів наголосила, що, незважаючи на різні варіанти, всі жертви є наслідком розв’язаної російським президентом Путіним проти України війни.

Народний депутат України, колишній радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у власному ТГ-каналі повідомив, що обвал під’їзду міг статися не тільки в результаті падіння уламків ракет, але й у наслідком несанкціонованого сходу російської ФАБ, якими російські війська обстрілюють Україну.

«Тільки в березні-травні цього року російські сили скинули більше 20 авіабомб на Бєлгородську область та інші регіони», – наголосив Антон Геращенко та допустив, що могла мати місце провокація.

«З початком наступу на Харківському напрямку було очевидно, що в даній зоні посиляться обстріли, але в Кремлі байдуже на життя – як українців, так власного населення… Чим більше буде тривати війна, тим більше буде таких розвалених домів, загиблих мирних людей з обох сторін», – написав народний депутат.

Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко заявив, що на відео вибуху під’їзду не видно саме влучання, тому, ймовірно, будинок підірвали.

“Будинок у Бєлгороді схоже підірвали. На відео з камер не видно падаючих об‘єктів, відповідно, всі звинувачення росіян в обстрілі Силами оборони наразі не відповідають дійсності. Цілком схоже на провокацію Росії, або інформаційну провокацію з роздування ситуації, для виправдання подальших ударів по житлових будинках українських міст”, – написав він.

Він також не виключив версію, що це міг бути побутовий вибух, який російська пропаганда зараз подає як обстріл у власних інтересах.

Залишити відповідь