Возрождать культуру решила громада Евгеновки и приложила максимум усилий для того, чтобы возвратить к жизни местный очаг культуры. Год усиленной работы и, как итог – открытие обновленного Дома культуры, которое состоится в ближайшую пятницу, 03 ноября.

Когда речь заходит о селе, то, как правило, говорится об аграрных вопросах, сельхозпроизводстве, урожайности. Но ведь люди живут не только работой, их не меньше горожан интересуют новинки культуры, театральные и кинопремьеры, концерты. Только зачастую сельчане имеют куда меньше возможностей приобщиться к культуре, чем жители областного центра. И дело здесь не в отсутствии талантов или интереса, а в банальном отсутствии средств на развитие и поддержку этой самой культуры.

Напоминаем, что село Евгеновка расположено в 27 км от районного центра Тарутино и в 20 км от железнодорожной станции Березино. На сегодняшний день в селе числится около 1000 человек. Раньше было гораздо больше, но реалии современности таковы, что многие сельчане покидают свои дома в поисках работы, уезжают на заработки. Тем не менее, в населенном пункте с такой долгой и богатой историей остаются не только седовласые труженики, но и их дети и внуки, потому, у села есть будущее. Кроме Евгеновки, сельскому совету подчинены села – Владимировка, Ровное, Долинское.

Известным уроженцем села является Антон Киссе – политик, депутат Верховной Рады Украины, президент Ассоциации болгар Украины. Он поспособствовал тому, что громада получила свыше одного миллиона гривен средств из государственного бюджета на реставрацию Дома культуры и 1 млн. 493,945 грн. из бюджета области. С местного бюджета выделено 120 тыс. грн. на одежду и оформление сцены.

– Фактически этот ДК не функционирует уже лет десять, – говорит голова Евгеновской громады Александр Чапыр. – Последний ремонт здесь проводился еще в 89-ом году прошлого столетия. Все эти годы жители громады были лишены элементарных условий проведения культурного досуга. Но теперь все изменится! В селе практически вся общественная жизнь людей проходит с участием работников культуры, а, следовательно, их влияние, авторитет, условия и качество их работы ассоциируется у людей с государством, с отношением власти к человеку глубинки.

Отметим, что в громаде функционирует клуб в селе Ровное, но, учитывая протяженность сел, жителям с разных концов громады до него проблематично добираться. Да и один завклуб вряд ли в состоянии организовать мероприятие на должном уровне, без творческого коллектива и соответствующей материальной базы. Обновленный же ДК вмещает 250 человек (на момент прибытия корреспондента, рабочие ожидали подвоз новых кресел для зрительного зала), оборудован современной аппаратурой, добротной сценой, внутренними и уличными туалетами, газовым отоплением. Есть зал для репетиций, гримерка, гардеробная. На втором этаже будет располагаться местная библиотека. По инициативе нардепа, в Евгеновку был приглашен хореограф из Болгарии, задача которого – работать с детьми и молодежью, обучать на профессиональном уровне хореографическому искусству всех желающих. Громада уже подготовила комфортное жилье для специалиста.

В местной школе обучается 119 детей, еще 37 в детском саду – есть кому учиться танцам и продолжать народные традиции! А у местного болгарского народного танцевального ансамбля «Арса» наконец-то появился уютный, оборудованный зал для репетиций. В настоящий момент завершаются последние штрихи – высаживаются декоративные растения на клумбах вокруг здания, убирается территория от строительного мусора, проводится уборка помещений после ремонта. Народ с нетерпением ожидает открытия отреставрированного Дома культуры.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305