ракета в воздузе

Російські війська атакували Україну ракетами повітряного та морського базування. В Оперативному командуванні «Південь» заявили про знищення частини ракет над Одеською областю та попадання по господарській споруді.

В поширеному прес-релізі військові уточнюють, що сьогодні, 23 листопада, під час масованого ракетного удару по всій території України у зоні відповідальності ОК «Південь» фіксувалися пуски ракет повітряного базування Х-101 та морського типу «Калібр».

«Силами протиповітряної оборони збито 15 крилатих ракет: 10 над Черкащиною, 1 над Миколаївщиною та по 2 над Одещиною та Вінниччиною», – заявили в ОК «Південь».

Атакований об’єкт енергетичної інфраструктури на Вінниччині, де поранення отримав один цивільний.

Осколками збитої ракети також зруйновано господарську споруду на Одещині, «де вбито майже два десятки свійських тварин».

В Повітряних силах ЗС України заявили, що сьогоднішня масована ракетна атака проводилася зі стратегічних бомбардувальників типу Ту-95МС у Ростовській області та Каспійському морі, а також двох ракетних катерів в акваторії Чорного моря. Із 71 запущеної ракети знищено 51.

Також на півдні України силами протиповітряної оборони збито п’ять ударних російських безпілотників типу Ланцет.

Світ

 • Україна запустила англомовне видання для країн Заходу
  Україна запустила англомовне видання для країн Заходу

  Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) запустило інформаційно-розважальну цифрову платформу The Gaze, яка англійською мовою буде знайомити західну аудиторію з подіями в Україні. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму Telegram-каналі.

  За його словами, МПІУ запускає The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію “з феноменом країн нової Європи та України як її складової, з її людьми, історією, природою, культурою, політикою, економікою та впливом на глобальне майбутнє”.

  “Ключова задача The Gaze – стати тим інформаційним простором, де українські наративи, герої, історії будуть органічно представлені через теми й цінності цікаві та зрозумілі широкій аудиторії західного світу, для якого частина Європи на схід від Берліна поки що залишається terra incognita”, – зазначив він.

  Платформа The Gaze, крім веб-сайту, має Youtube-канал та сторінки у Facebook, Instagram, Twitter.

  Генеральна директорка ДП МПІУ Юлія Островська повідомила, що робота над створенням нового медіа розпочалась минулого року. МПІУ провела низку досліджень та розробила кілька концептуальних рішень, щоб визначити запити іноземних читачів та глядачів.

  У Мінцифри повідомили, що ключова аудиторія проекту має збігатися з переліком держав, які надають Україні найбільшу підтримку під час війни і мають великий інтерес до України: США, Велика Британія, країни ЄС та Канада. Контент розраховано на широку аудиторію, представники якої є активними користувачами соціальних мереж та звикли до інтерактивної форми подачі матеріалу.

  За матеріалами: Корреспондент.net.