Великобританія – Україна

До нього увійдуть понад 1600 ракет, зокрема Storm Shadow, повідомили в Офісі британського прем’єра.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак сьогодні прибуде до Польщі, де оголосить про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні. Зокрема, у Варшаві він обговорить із прем’єр-міністром Дональдом Туском і генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом загрозу з боку росії та зусилля Великої Британії з підтримки європейської безпеки.

“Оголошене сьогодні додаткове фінансування в розмірі 500 мільйонів фунтів стерлінгів, завдяки якому військова допомога Великої Британії Україні в цьому фінансовому році становитиме 3 мільярди фунтів стерлінгів, буде використане для швидкого доставлення терміново необхідних боєприпасів, засобів ППО, безпілотників та інженерної підтримки”, – йдеться в повідомленні.

Міністерство оборони також відправить найбільший в історії пакет озброєння, покликаний допомогти відбити російське вторгнення на суші, морі та в повітрі.

До нього увійдуть:
60 катерів, зокрема морські рейдові судна і водолазні катери, а також морські гармати;
понад 1600 ударних і зенітних ракет, а також додаткові високоточні ракети великої дальності Storm Shadow;
понад 400 транспортних засобів, зокрема 160 захищених мобільних машин “Хаскі”, 162 бронемашини і 78 всюдиходів;
близько 4 мільйонів патронів до стрілецької зброї.

“Захист України від жорстоких амбіцій Росії життєво важливий для нашої безпеки і для всієї Європи. Якщо Путіну буде дозволено досягти успіху в цій агресивній війні, він не зупиниться на польському кордоні. Збройні сили України продовжують хоробро битися, але їм потрібна наша підтримка – і вона потрібна їм зараз”, – заявив Сунак.

Нагадаємо, сьогодні в Одесі унаслідок нічної атаки пошкоджені житлові будинки, вже відомо про семеро поранених.

Економіка