украинская майолика

В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я 9 лютого відкрилася виставка «Світ української майоліки», на якій були представлені роботи відомих майстрів національного гончарного промислу.

Оригінальний посуд, вази для квітів, скульптури малих форм та художньо-декоративні вироби з фондів музею, що були виготовлені на українських виробництвах у 60-80 роки 20-го століття, стали основою виставки.

На Одещині тестують нові графіки подачі світла

Представлені на виставці вироби – роботи відомих майстрів національного гончарного промислу: Косова, Опішні, Василькова, Коростеня та Львова.

Символом виставки стала фотографія зруйнованої російською ракетою будівлі в Бородянці з уцілілою кухонною шафою, на якій стоїть керамічний декоративний півник.

«Цей півник став символом мужності та єдності українського народу, – зазначила старший науковий співробітник Тетяна Мельянцева. – Новий символ Бородянки – це предмет Васильківської майоліки. Цей півник став новим брендом України».

Експозиція виставки вийшла досить різноманітною і цікавою. Майстерність гончарів минулого століття, яскраві та глибокі барви глазурі, феноменальна деталізація – побачити на власні очі ці предмети варто кожному.

Політика