Отключения света

Державна інспекція енергетичного нагляду проводить інвентаризацію об’єктів критичної інфраструктури, за результатами якої складуть оновлений список об’єктів, які не підлягатимуть відключенням світла.

Про це повідомив голова інспекції Руслан Слободян.

За його словами, це сприятиме більш справедливому розподілу електроенергії для споживачів. Адже останнім часом у містах, де є велика кількість об’єктів критичної інфраструктури, більше відключень припадає саме на побутових споживачів.

“Тож завдання інвентаризації полягає в тому, щоб розвантажити лінії електропередачі, які живлять важливі об’єкти. При цьому споживачів, які можуть бути задіяні у графіках погодинних відключень, приєднати до інших ліній”, – пояснив Слобадян.

Він додав, що від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, мають бути від’єднані всі інші споживачі. Це сприятиме забезпеченню принципу справедливого і рівномірного розподілу електроенергії в межах лімітів між споживачами, які не входять до переліку критично важливих об’єктів.

Зазначається, що енергетики докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення об’єктів енергетики, що постраждали внаслідок ракетно-дронових атак. Але ушкодження надзвичайно великі – українська енергосистема втратила понад 9 ГВт високоманеврової генерації, які, вочевидь, не вдасться повністю відновити до зими. Тож українцям треба бути готовими до відключень і складної зими.

Нагадаємо, Енергоатом планує почати ремонт ще одного енергоблоку, через що може збільшитись тривалість відключень електрики.

Політика