Школьник в книгах

В Україні розгорнулася дискусія щодо скорочення навчальних предметів для школярів.

«Друзі, бачу активне обговорення щодо кількості предметів, яку вивчають школярі сьогодні в Україні. Є різні аргументи «за» скорочення та «проти»...

Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання.

Згідно з Законом «Про освіту», у старшій профільній школі, починаючи з 2027 року, діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці»,написав на своїй фейсбук-сторінці міністр освіти і науки України Оксен Лісовий».

Міністр зауважив, що школярам складно засвоїти велику кількість предметів без стресу та онлайн-навчання, тож зрештою діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні.

«Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту», – відзначив очільник міністерства та запросив всіх охочих поділитися своєю думкою з цього питання і розповісти про досвід відвідування дітей шкіл за кордоном.

Додамо, що освітній омбудсмен України Сергій Горбачов каже про те, що Україна, на жаль, має одне із сумнівних перших місць за кількістю «предметів». Водночас, за його словами, ми «маємо доволі посередні, щоб не використовувати більш неприємні визначення, результати за якістю освіти: достатньо подивитися результати міжнародного дослідження PISA».

Омбудсмен впевнений, що треба дбати не про «предмети», а про рівень освіти наших дітей. А це – хоча і пов’язані, але далеко не тотожні речі.

«Для нас же головним мають бути не “предмети”, а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти. А тут варіацій може бути дуже багато – залежно від запитів та потреб саме наших дітей»,підкреслив Сергій Горбачов.

Він також додав, що освіту в Україні треба оновлювати, який би спротив цьому не довелося долали. «Бо дітей треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено…»

Болградська гімназія відзначила 165-річчя

 

Політика