Энергоатом

В Україні готуються почати виробництво ядерного палива для атомних енергоблоків.

«На виробничій лінії українського підприємства вироблятимуться тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій.

У 2023 році планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року – на промислове виробництво голівок для паливних касет.

Зазначені компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для потреб «Енергоатому» на підприємстві Westinghouse у місті Вестерос у Швеції»,повідомила пресслужба Міненерго.

Нагадаємо, що Україна відмовилась від російського ядерного палива та перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse.

В рамках проєкту, який реалізується НАЕК «Енергоатом» у співпраці з американською компанією Westinghouse, в Україні розпочато виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом почнеться виробництво палива для блоків ВВЕР-440, яких працюють в багатьох країнах Європи.

Відзначимо, що в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для Чехії, Словаччини, Фінляндії, Болгарії, які також хочуть  здійснити перехід на нове паливо та позбутися залежності від російських ядерних технологій.

В Україні планують будувати заводи із виробництва біометану

 

Політика