Болгарія-Україна

У комітеті із питань зовнішньої політики парламенту Болгарії схвалили проєкт декларації, в якій висловлюється підтримка вступу України до Північноатлантичного Альянсу по завершенні війни.

«Після відновлення миру Україна має стати членом НАТО. Треба дати чітку перспективу для проведення реформ. Безпека Європи та Болгарії не може бути забезпечена без миру», – наголосила глави комітету із зовнішньої політики Катерини Захарієвої, повідомляє BGNES.

Захарієва також додала, що Болгарія завжди підтримувала політику відкритих дверей НАТО, водночас визнала, що упродовж багатьох років ця підтримка Заходу була лише на словах, бо союзники боялися розсердити російського диктатора путіна. Проте вторгнення рф в Україну змінила ситуацію.

Позицію депутатів підтримав заступник міністра закордонних справ Болгарії Тихомир Стойчев зауважив, що проєкт декларації відповідає цілям зовнішньої політики Болгарії.

Як повідомило БНТ,  у декларації зазначається, що найпрямішим шляхом до відновлення миру в Україні та Європі є повний і негайний добровільний вихід росії за межі міжнародно визнаних кордонів усіх суверенних держав, що постраждали від неї.

Також документ закликає до продовження військово-технічної підтримки України.

Додамо, що документ підготовлений групою партій коаліції, але чи буде винесений він на голосування поки не зрозуміло.

Проти прийняття декларації виступила партія «Відродження».

Україна та Словаччина планують виготовляти нову 155-мм САУ

ОНОВЛЕНО

6 липня 2023 року парламент Болгарії більшістю голосів (157) ухвалив Декларацію на підтримку членства України в НАТО.

 

Економіка