Консультативная миссия ЕС

В Одесі відновила роботу Консультативна місія Європейського Союзу (European Union Advisory Mission). Експерти надаватимуть допомогу, як у просуванні реформ, так документуванні військових злочинів, скоєних російськими військами на території України з моменту повномасштабного військового вторгнення.

Як розповів в.о. голови Консультативної місії ЄС Фредерік Весслау, в Україну повернулися двадцять експертів з країн Європейського союзу, які спеціалізуються на покращенні взаємодії поліції та громад, належному управлінні, проведенні реформ в органах прокуратури, а також інтегрованому прикордонному та митному контролю на кордонах. Багато хто з експертів має досвід розслудвання военних злочинів. Очікується, що чисельність місії буде розширена до 45 чоловік.

«Ми повернулися до Одеси і це є дуже важливим політичним сигналом, що ЄС знову в Одесі. Але, [наше повернення, – ред.] також важливе з операційної точки зору – ми на місці зможемо надавати допомогу нашим партнерам у різних питаннях», – зазначив Фредерік Весслау.

Він наголосив, що Україна отримала статус кандидата у члени Європейського Союзу, що має бути використане для швидкого просування реформ. Консультативна місія ЄС має намір активно підтримувати реформу українських правоохоронних органів та приведення їх до європейських стандартів.

Фредерик Весслау

Крім того, завданням Консультативної місії ЄС в Одесі стане надання допомоги у документуванні військових злочинів, скоєних російськими військами в Україні після широкомасштабного військового вторгнення, а також притягнення винних до відповідальності. Фредерік Весслау уточнив, що з 24 лютого в Україні задокументовано та проводиться розслідування щодо 30 тисяч фактів військових злочинів.

Глава Місії уточнив, що допомога правоохоронним органам України полягатиме не лише у підготовці кадрів, а й допомозі в організації ефективного збору відомостей про військові злочини та їх документуванні, щоб їх без труднощів прийняли міжнародними організаціями до розгляду.

Європейський Союз уже виділив близько 2 млн. євро на закупівлю обладнання, необхідного для проведення та документування розслідувань.

Фредерік Весслау заявив, що Місія має намір також сприяти діалогу між громадянським суспільством та правоохоронними органами та надавати допомогу у недопущенні незаконної торгівлі зброєю та людьми.

«Російська агресія проти України згуртувала країни Європейського Союзу та ЄС демонструє непохитну солідарність з Україною. Україна захищає не лише свою країну, а й європейську безпеку та європейські цінності», – наголосив він.

Політика