мужчина в наручниках

Чоловік з липня 2022 року співпрацював зі спецслужбами рф. Він збирав і передавав дані про місця дислокації особового складу підрозділів ЗСУ, тероборони та об’єктів військової інфраструктури області з географічними координатами, за якими наносилися удари.

Про це повідомляє СБУ.

Спецслужби затримали агента спецслужб рф, який збирав розвіддані про місця дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ і тероборони, функціонування резервних аеродромів і військових полігонів на півдні Одеської області.

Чоловік надавав ворогу точні координати об’єктів оборони на карті; детально описував стан об’єкту, матеріал, з якого збудований, призначення та використання військовими, прилеглу територію; інформував про чисельність особового складу та військової техніки на об’єктах та про їх переміщення; вказував кількість облаштованих укріплень.

Окупанти у подальшому використовували цю інформацію для планування роботи диверсійних груп, масованих і прицільних ракетних обстрілів.

Зрадником виявився місцевий мешканець, співробітник одного з державних медичних закладів.

Під час затримання у чоловіка вилучено мобільний телефон. За клопотанням прокурора суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави.