агент ФСБ

СБУ затримала на Одещині агента фсб, який наводив російські ракети на місцеві електропідстанції.

Зловмисником виявився місцевий, який на початку повномасштабного вторгнення намагався організувати в Одесі ворожу пропагандистську мережу, що агітувала місцевих жителів підтримати російських загарбників.

Для цього адміністрував декілька проросійських телеграм-каналів, де «розганяв» дезінформацію про ситуацію на південному фронті та намагався дискредитувати Сили оборони, – повідомили у СБУ.

У подальшому агент виконував додаткові завдання свого «куратора» з фсб. Зокрема, збирав розвіддані про місця базування Сил оборони в регіоні. Крім того, він передавав агресору координати місцевої критичної інфраструктури, у тому числі електропідстанцій. Відповідну інформацію окупанти використовували для підготовки та здійснення прицільних ракетних ударів по українських енергообʼєктах.

Колишній посадовець з Одещини став колаборантом

Співробітники СБУ встановили місцезнаходження зловмисника і затримали під час виконання ним розвідувального завдання. При обшуку за місцем проживання російського агента виявлено комп’ютерну техніку, флешки і документи, які підтверджують його незаконну діяльність.

Наразі він під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Політика