зеленый коридор

В Одеській області завершується облаштування автомобільного пункту перетину кордону «Рені». Про це на зустрічі у Брюсселі щодо розвитку експортної спроможності України повідомив заступник міністра Сергій Деркач.

Обговорення пройшло за участі представників Молдови та Румунії за координації Єврокомісії та США.

Зокрема, йдеться про виконання першого пункту домовленостей для запуску «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)».

«У рамках створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску трьох країн першим кроком є запуск спільного контролю між Україною та Молдовою. Для створення такої можливості ми фактично завершили ремонт пункт пропуску «Рені», де і будуть працювати служби обох країн. Потребують вирішення питання митного оформлення та кількості персоналу, що будемо опрацьовувати у лютому. Протягом місяця плануємо робочі зустрічі з молдавськими та румунськими колегами, щоб зафіксувати механіку проїзду вантажівок від Рені до Галацу”, – наголосив заступник міністра.

Окрім цього, наразі триває робота з міжнародними партнерами щодо подальшої розбудови пункту пропуску «Рені».

На кордоні України вилучили 124 археологічні предмети

Додамо, під час зустрічі румунська сторона підтвердила подальшу розбудову порту Констанца для збільшення експортної спроможності. Для цього вже було отримано міжнародне фінансування. Також сторони погодили, що розвиток Дунайських портів є стратегічним питанням водночас із функціонуванням тимчасового морського коридору з портів Великої Одеси.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Мінвідновлення розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені – Джурджулешти – Галац» для пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції. Ці пункти пропуску розташовані одне біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема румунського Галацу.

Економіка

  • Alexandrion: з Румунії з любов’ю
    Alexandrion: з Румунії з любов’ю

    Справжнім коньяком вважається напій, виготовлений у французьких гуральні з одного з трьох сортів винограду за певною місцевим регламентом технології. Створений за аналогічною рецептурою міцний напій, згідно з міжнародними правилами, може маркуватися виключно як «виноградний бренді». Але ми звикли називати саме коньяками популярні сорти, виготовлені, наприклад, у Вірменії чи в Україні. У цій статті ми розповімо про відомого в Європі виробника з Румунії, який випускає різноманітні благородні алкогольні напої, у тому числі виноградний бренді. А тим, кого цікавить актуальна ціна Alexandrion та хто хоче особисто переконатися в унікальних смакових якостях, чи варто відвідати онлайн-маркет Маудау.
    Читати далі