опасная болезнь

В Одеській області з початку 2024 року зареєстровано 2 клініко – епідеміологічно підтверджених випадків лептоспірозу у людей. Хворі пов’язують захворювання з перебуванням у місцях заселеними гризунами.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

В цілому, в Одеському регіоні налічується 32 населених пунктів ензоотичні щодо лептоспірозу, зазначають фахівці.

Лептоспіроз – це небезпечне інфекційне захворювання, яке розповсюджують інфіковані тварини, найчастіше гризуни. Заразитися можна купаючись у водоймах, куди потрапила їхня сеча, при контакті з тваринами або через вживання зараженої їжі. Зростає захворюваність навесні та влітку.

В Ізмаїлі ввели карантин по сказу тварин

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті. Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

“Якщо лептоспіроз не лікувати захворювання може спричинити ураження нирок, печінки, призвести до менінгіту і навіть смерті. Якнайшвидше зверніться до лікаря, якщо вважаєте, що могли заразитися”, – йдеться у повідомленні.

Політика