Молдова

Президент Республіки Молдова призвала державні установи, і особливо органи безпеки та громадського порядку, виявляти максимальну пильність.
За словами Майї Санду, владі відомо про плани щодо дестабілізації у Молдові на найближчий період. Президент сусідньої держави заявила, що плануються дії із залученням диверсантів із військовою підготовкою, які атакуватимуть державні будівлі, захопивши заручників, повідомляє видання POINT.

«Документи, отримані від наших українських партнерів, демонструють документування місць та логістичних аспектів організації цих підривних дій. Також план передбачає використання людей з-за меж країни для насильницьких дій… Мета цих дій – повалення конституційного ладу, зміна легітимної влади Кишинева на нелегітимну, яка б віддала країну в розпорядження Росії для зупинення процесу інтеграції в ЄС», – йдеться у заяві Майї Санду.

Вона також сказала про те, що режисери сценарію дестабілізації в Молдові «покладаються на деякі внутрішні сили, але особливо на злочинні угруповання, такі як формування «Шор», деяких ветеранів та кількох людей, відомих своїми зв’язками із Плахотнюком (олігарх, колишній лідер Демократичної партії, фігурант кримінальної справи про банківське шахрайство. Знаходиться за межами Молдови – ред.).
Президент призвала Парламент Республіки Молдова якнайшвидше ухвалити законопроєкти, які забезпечать Службу розвідки та безпеки та прокуратуру необхідними інструментами для більш ефективної боротьби з ризиками для безпеки країни.
Нагадаємо, що декілька днів тому Служба розвідки та безпеки Молдови заявила, що завдяки інформації, наданої українськими партнерами, та за результатами оперативної діяльності Служби, було виявлено підривні дії, спрямовані на дестабілізацію та порушення громадського порядку у Республіці Молдова.

Нагадаємо: У Молдові змінюється уряд