Герой Украины Степан Чобану

На нещодавньої сесії Київській міської ради депутати розглянули питання перейменування 32 вулиць столиці, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим, та перейменували одну з них на честь уродженця Ренійської громади Героя України військового льотчика майора Степана Чобану.

Нову назву, на честь загиблого Героя, отримала вулиця Василя Алексухіна в Святошинському районі Києва, повідомляє прес-служба Київради.

Відзначимо, що ні у рідному селі Долинське Ренійської територіальної громади, ні у місті Рені ні одна з вулиць так і не була перейменована на честь загиблого земляка-Героя, хоча такі пропозиції надходили.

Як бачимо, помилки української Бессарабії виправляють у столиці, де, до речі, вже перейменували 237 міських об’єктів, бо вважають, що процес дерусифікації – це важливо, особливо під час варварської війни, коли росія намагається знищити Україну, заморозити українців взимку.

«Ми повинні позбавитися символів і назв, пов’язаних з країною-агресором, випровадити старі радянські та російські назви зі столиці України назавжди. росія не має жодного права на окупацію нашої території, нашої культури, на переписування нашої історії», – кажуть у міськраді Києва.

Нагадаємо, що Степан Чобану народився у селі Долинське Ренійського району. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків, опанував декілька типів бойових літаків, був серед найдосвідченіших пілотів країни.

У 2010 році вийшов на пенсію, але у 2015, у зв’язку з військовою агресією росії, повернутися до лав ЗСУ.

З перших хвилин повномасштабного вторгнення країни-агресора Степан Чобану виконував бойові вильоти, відбивав атаки ворожої авіації та крилатих ракет. 28 лютого на літаку Су-27 першим піднявся в повітря і вступив у повітряний бій над містом Кропивницьким, відволікаючи на себе ворожу авіацію. В ході бою його літак був збитий, пілот загинув.

Його дії дали можливість підняти у повітря решту літаків частини, вивести їх з-під удару та перебазувати на резервний аеродром.

Степан Чобану похований з військовими почестями на військовому цвинтарі у м. Миргород. Удостоєний звання Герой України (посмертно).

Додамо, що на честь загиблого Героя перейменована вулиця Добровольського у м. Кропивницькому, де він мешкав у 1987-1989 роках, вулиця Гастелло у м. Мукачево, вулиця Спартаківська у м. Миргороді.

Також Миргородська міська рада надала Степану Івановичу звання «Почесний житель міста Миргород».

В кімнаті «Бойової Слави» будинку культури рідного села Долинське оформлений куточок пам’яті на честь односельця, загиблого заради нашого майбутнього.

Читайте також: У Болграді дали старт громадському обговоренню щодо перейменування вулиць