В Ізмаїлі 28 жовтня відкрилася виставка «Художники-просвітителі Бессарабії». Вона представляє твори живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, а також науково-методичні напрацювання відомих художників-викладачів Бессарабії – Івана Пастиря, Миколи Резніченка та Галини Резниченко.

Головною метою виставки стала презентація багатогранного таланту художника, вченого та педагога, зазначили організатори.


Іван Пастир – талановитий художник та педагог. Його професійна активність вийшла за межі університетської роботи, а сам він давно став знаковою фігурою культурного простору південної Бессарабії як громадський діяч, краєзнавець, експерт у галузі регіонального мистецтва. Іван Васильович понад двадцяти років завідував кафедрою образотворчого мистецтва. Більш як за 40-річний стаж виконано 500 наукових та творчих робіт.

Микола Резніченко – член НСХУ, досліджує проблеми наукової організації художньо-графічної підготовки майбутніх вчителів образотворчого мистецтва у сучасній системі педагогічної освіти. У своїх наукових працях висвітлив теоретико-методологічну концепцію методики художньо-графічного навчання. Саме він створив дидактичну модель формування професійної спроможності особистості молодого вчителя на заняттях дисципліни «Художня графіка», втілив у навчально-виховний процес комплекс педагогічних умов керування художньо-графічною діяльністю студентів.

Галина Резніченко – художниця декоративно-ужиткового мистецтва, творча спрямованість – мотанки. Її роботи експонувалися на виставках різного рівня, значна кількість творів зберігається у приватних колекціях. Галина є учасницею всеукраїнських, регіональних та обласних виставок творів декоративно-ужиткового мистецтва (Одеса, Тернопіль, Дніпро, Київ, Ізмаїл та ін.).

Роботи трьох художників-просвітителів Бессарабії вражають оригінальністю сюжетів, різноманітністю технік, новим баченням матеріалу, зв’язком сучасності з українським народним мистецтвом та його традиціями.