В Ізмаїльському військово-історичному музеї 16 лютого відкрилася унікальна виставка – «Українська арт-зброя». В експозиції представлено понад 100 гільз, тубусів, а також ящиків від боєкомплектів з передової.

Виставку «Українська арт-зброя» створено музейним комплексом в рамках однойменного проєкту, щоб зберегти та продемонструвати українську творчість, розмалювавши артефакти війни та перетворивши їх на символ майбутньої перемоги.

На виставці представлено понад 100 робіт – художники перетворили воєнні артефакти з передової та інших куточків фронту на арт-об’єкти, надавши їм зовсім іншого сенсу.


Збирали артефакти по всій лінії фронту та замінованих полях. Волонтер із Кривого Рогу їздив по передовій, збирав і згодом відправив Ізмаїльському музею три партії гільз і тубусів. У свою чергу, співробітники музейного комплексу висилали їх майстриням по всій Україні для розпису.

Найбільше робіт виконано в українській символіці за допомогою петриківського розпису. На даний момент колекція в Ізмаїлі є найбільшою колекцією арт-зброї в Україні.