Депутаты Болградского райсовета приняли очередное обращение к властям Украины по поводу сохранения Болградского района, сообщает корреспондент «Топора».

В Обращении говорится о том, что депутаты просят сохранить Болградский район как административно-территориальную единицу.

Как аргументы приводятся данные о том, что существующие в районе села являются территориальными общинами, объединяющими жителей практически однородного этнического состава, что способствует сохранению национально-культурной самобытности, этнической идентичности представителей болгарской, гагаузской и албанской национальностей.

Говорится и о том, что абсолютное большинство сел района достаточно крупные – их население составляет от 3 до 6 тысяч человек. В каждом селе созданы и десятилетиями функционируют и развиваются за счет местных бюджетов инструменты сохранения национально-культурного наследия.

«Среди жителей района существует обоснованное опасение того, что «добровольное» объединение общин приведет к неизбежному сокращению существующей сети учреждений здравоохранения, образования, культуры. При этом, вряд ли улучшится уровень и качество предоставляемых населению публичных услуг в сохранившихся после сокращения учреждениях», – говорится в Обращении.

Также приводятся ссылки на украинские и международные законы и договоры, которые гарантируют права национальных меньшинств.

В частности, упоминается статья 5 Европейской хартии местного самоуправления, в которой идет речь о том, что изменения границ территорий местного самоуправления не может осуществляться без предварительного выяснения мнения населения соответствующих территорий…

Еще раз приводятся решения Болградского райсовета, в которых идет речь о том, что «сохранение в неизменном виде существующих территориальных общин района и самого Болградского района является необходимым условием для сбалансированного социально-экономического развития населенных пунктов района».

Депутаты просят «при планировании реформы административно-территориального устройства Украины учесть упомянутые обстоятельства и, приняв во внимание значительное историческое и культурное наследие, наличие перспектив развития и механизмов для создания и поддержания полноценной жизненной среды для граждан, условий предоставления высококачественных и доступных публичных услуг, удовлетворения интересов жителей района в всех сферах жизнедеятельности, обеспечить сохранение Болградского района в его нынешних границах и административно-территориальной структуре».

Добавим, что Обращение будет направлено Президенту Украины, руководителям законодательной и исполнительной власти страны, в профильные комитеты Верховной Рады Украины, а также народным депутатам Украины, представляющим в парламенте Болградский район.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305