Депутат Одесского областного совета Мария Попова приняла участие в винном фестивале «BOLGRAD WINE FEST 2013», прошедшем в Болграде.

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

В этом году фестиваль, который появился благодаря инициативе предпринимательского сообщества, состоялся уже в третий раз. При этом впервые он прошёл не в помещении дома культуры, а на центральной площади города, где собрались не только ценители вина и закусок, которые были представлены в конкурсной программе, но и почитатели культуры народов, живущих в Бессарабии.

В культурной программе проведения фестиваля приняли участие болгарские, гагаузские, албанские коллективы художественной самодеятельности. Кроме этого, молдавскими песнями и танцами участников и гостей фестиваля порадовали гости из гагаузского села Копчак.

Почётным гостем фестиваля стала депутат Одесского областного совета Мария Попова, которая обратилась к участникам и гостям со словами приветствия от себя лично, а также от народного депутата Украины Антона Киссе и всего депутатского корпуса облсовета.

В частности, Мария Попова заявила: «Отрадно, что и сегодня бессарабские традиции виноделия, которые уходят своими корнями вглубь веков, не просто живут, а приумножается с каждым днём. Сотни виноделов производят великолепный напиток – хорошее, доброе бессарабское вино, слава о котором разносится далеко за пределы Бессарабии. Благодаря таким фестивалям у всех есть удивительная возможность не только увидеть, но и попробовать, приобрести результаты труда бессарабских умельцев».

По словам одного из организаторов фестиваля, члена оргкомитета Степана Бодлева, основной целью фестиваля является возобновление глубоких традиций виноделия, развитие самобытности и культуры нашего региона, создание в районе привлекательного климата для развития туризма. По сути, сам фестиваль уже является объектом туризма, который интересен не только для жителей Болградского района, но и для многочисленных гостей.

В этот раз в конкурсной программе фестиваля участвовали только молодые вина домашнего производства, которые представили шестнадцать производителей. Кроме того, восемь участников представили на конкурс национальные закуски: брынзу, каурму и милину.

Гости фестиваля могли продегустировать и продукцию промышленных производителей, но в конкурсной программе этого года они не участвовали.

Новинкой прошедшего фестиваля стало проведение конкурса «Королева винного фестиваля – 2013», в котором приняли участие девять девушек, представивших сёла Болградского района. Они очаровывали присутствующих прекрасными национальными костюмами, чудесным знанием родного языка и умением исполнять национальные танцы. Королевой фестиваля стала представительница села Виноградное Алина Желяскова, из рук которой победители фестиваля получили свои призы.

В конкурсе закусок самой лучшей брынзой была признана продукция Натальи Стоматовой из села Александровка, приз за лучшую каурму завоевал Николай Постолов из села Виноградное, лучшей милиной стала та, которую представил на конкурсе Константин Младинов из села Жовтневое.

Лучшими домашними винами урожая 2013 года признаны вина, представленные на конкурсе Александром Ивановым и Валерием Жечевым из села Жовтневое и Иваном Ламбовым из села Криничное.

Приз зрительских симпатий завоевало вино производства ООО «Элитвинпром».

В культурной программе приняли участие коллективы художественной самодеятельности домов культуры Болградского района, а также гости из молдавского села Копчак.

Добавим, гости фестиваля могли принять участие в мастер-классах народных умельцев и по разучиванию болгарского народного танца «Хоро».

Полный фоторепортаж смотрите тут.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305