школьники в украинском учебном центре в Софии

В столиці Болгарії відкрили український учбовий hub для дітей біженців із України. Школярі зможуть продовжити дистанційне навчання в школах України за українською програмою, а допомогу в освоєнні матеріалу нададуть українські вчителі, які переїхали до Болгарії через війну, розв’язану Росією.

Навчальний центр відкрили за допомогою Ситуаційного центру «Отворені врати» («Відчинені двері»). Фінансування його діяльності здійснюється на добровільні пожертвування та кошти голови організації Андрія Ніколова.

Андрей Николов в украинском учебном центре

Як повідомляє кореспондент Інтернет-газети «Топор» із Софії, всього у школі проходять навчання близько 100 учнів молодших, середніх та старших класів. Усі вони навчаються дистанційно у школах України на сімейній формі та мають підтверджувати свої знання щокварталу для здобуття у майбутньому документів про закінчення середньої освіти.

У навчальному центрі зібрали українських вчителів, які зможуть допомогти дітям у вивченні всіх предметів, передбачених навчальною програмою.

учительница в украинском учебном центре в Софии

«Ми хочемо, щоб діти почувалися як вдома, як в Україні, і не турбувалися про мовний бар’єр», – розповіла мати четвертокласниці Олена.

Крім української програми, діти навчального хаба також зможуть вивчити болгарську мову, історію та культуру, що дозволить їм простіше адаптуватися до життя в Болгарії.

фото: Анастасія Войнікова

украинский учебный центр в Софии

учителя украинского учебного центра в Софии

Політика