В Арцизе прошёл семинар-совещание, на котором обсуждались вопросы по внесению изменений в Конституцию Украины, особенно в отношении децентрализации власти.

Об этом сообщает корреспондент «Топора».

Мероприятие было подготовлено аппаратом Арцизского районного совета. На семинар-совещание были приглашены руководители сельских громад.

Перед присутствующими выступил глава районного совета Иван Бузиян. В своём выступлении он отметил, что к любым реформам надо подходить очень взвешенно и руководствоваться принципом: «Не навреди!».

В свою очередь, заместитель председателя районного совета Людмила Радулова более детально остановилась на изменениях в основной закон, которые касаются непосредственно реформы местного самоуправления. Также она детально описала предполагаемую модель реформированной системы публичной власти на местах, перечислила компетенции каждого уровня этой модели (громада, район, регион), а также перечислила основные сферы ответственности таких госструктур. При этом чиновник уточнила, что изменения касаются внедрения трёхуровневой системы административно-территориального деления государства, создания и порядка формирования исполнительных органов областными и районными советами, материальной и финансовой основ местного самоуправления.

В докладе Людмилы Радуловой было отмечено, что правительство страны планирует, что до конца 2014 года будет оформлена законодательная база реформы, январь – сентябрь 2015 года объявлен как переходной период, а в октябре 2015 года планируется провести выборы в местные советы уже на новой территориальной основе.

Пояснялось, что все вышеуказанные предложения Кабинета Министров Украины имеют ряд неясностей, которые нужно уточнять, обсуждать, а также вносить в них дополнения. Подчёркивалось, что Арцизский район является дотационным, своих источников для финансирования всех потребностей недостаточно. В то же время в сёлах нет базовых хозяйств.

В ходе обсуждений данного доклада и вопросов децентрализации в большей степени рассматривалась теория данного процесса. Отмечалось, что на практике всё может получиться иначе, а также могут возникнут проблемы с доходной и расходной частями местных бюджетов.

В частности, депутат районного совета Василий Райчев заявил, что хочет слышать от райгосадминистрации конкретные цифры – и в отношении дотаций, и субсидий, и налогов.

Лидер партии «Народный рух Украины» Олег Хомяк, в свою очередь, отметил, что у него складывается мнение, что общество сознательно ещё не созрело для децентрализации.

Депутат городского совета Николай Петров подчеркнул, что в этом вопросе его, прежде всего, волнует человеческий фактор, а именно: в связи с данной административно-территориальной реформой много хороших специалистов, госслужащих останется без работы, пополнив ряды безработных. Тот факт, что из 490 районов планируется оставить 120, сообщил он, заставляет задумываться о реалиях жизни.

Представитель партии «Народная рада» Владимир Теравский отметил, что, на его взгляд, в стране ничего не делается для экономии денежных средств. Политик напомнил, что когда-то на всю Бессарабию было 3 уезда и их обслуживало 18 чиновников.

Представитель от районной партии коммунистов Михаил Климов, в свою очередь, высказал точку зрения касательно того, что до настоящего времени власть всё шла на укрепление своих позиций на основе централизации, и каждый президент переделывал под себя конституцию. Сейчас реальные факты, уверен он, говорят о том, что чрезмерная децентрализация власти тоже может привести к негативным результатам. Климов считает, что регионы могут остаться один на один со своими бедами и заботами.

Лидер местной партии «УДАР» Павел Бабийчук резюмировал, что сейчас надо думать и про будущее, а не жить только прошлым. Нужно увидеть, полагает он, какие предложения идут «с верха», и какие именно средства остаются для района, и кто и за что будет отвечать. Другими словами, пояснил он, необходимо увидеть всю документацию в цифрах и фактах.

Світ

  • В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію
    В українському МЗС розчаровані відмовою Червоного Хреста виключити зі складу російську організацію

    Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо Російського Червоного Хреста (РЧХ).

    Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС, передає Цензор.НЕТ.

    “Змушені констатувати, що у тексті рішення відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності Російського Червоного Хреста на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в межах Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також в Автономній Республіці Крим.

    Як неодноразово наголошувала українська сторона, присутність та діяльність РЧХ на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території нашої держави є грубим порушенням Конституції, законів України та міжнародного права.

    Згадані дії РЧХ є також серйозним порушенням Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Конституції МФТЧ, зокрема принципу єдності, згідно з яким в кожній країні може бути лише одне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, а також зобов’язання національних товариств поважати територіальну цілісність та незалежність.

    Рішення Правління МФТЧХ йде всупереч положенням резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та ES-11/4 від 12 жовтня 2022 року “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”, в яких міститься заклик до всіх держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ системи ООН не визнавати спроби анексії Росією частин території України та утримуватися від будь-яких дій та кроків, які можуть тлумачитися як визнання зміни статусу цих територій.

    Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих “Донецького Червоного Хреста” та “Луганського Червоного Хреста”, які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень.

    Українська сторона неодноразово надавала документальні свідчення причетності держави-агресора до підтримки та фінансування протиправної діяльності РЧХ зі створення її структурних підрозділів на тимчасово окупованій території України, а також факти незаконного захоплення рухомого та нерухомого майна Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

    Наголошуємо, що Товариство Червоного Хреста України є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України в межах її міжнародно визнаних кордонів та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста. Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ є її невід’ємними складовими та продовжують функціонування, хоча й були змушені тимчасово залишити тимчасово окуповану територію України, рятуючись від переслідувань окупаційної адміністрації РФ.

    Україна з незмінною повагою ставиться до Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця як незалежної гуманітарної організації неурядового та неполітичного характеру. У цьому зв’язку наголошуємо, що Стаття 4 Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця чітко встановлює, що національні товариства мають поважати фундаментальні принципи Міжнародного руху та керуватися принципами міжнародного гуманітарного права. Жодні імперативи не можуть слугувати виправданням грубих порушень фундаментальних принципів та міжнародного гуманітарного права, яке чітко регулює правовий режим окупованих територій, зокрема відповідні обов’язки держави-окупанта та національних товариств.

    Наголошуємо, що своїми грубими порушеннями міжнародного права та Статутів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця РЧХ наносить серйозну та довготривалу репутаційну шкоду всій Федерації. Для діяльності Червоного Хреста немає нічого важливішого за довіру. Удар по довірі до всієї Федерації — найгірший наслідок протиправних дій РЧХ.

    Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України”, – йдеться у заяві МЗС України.

    Джерело: https://censor.net/ua/n3512305