временные коридоры для торговых судов

Україна, попри широкомасштабну агресію з боку росії, залишається одним з провідних світових експортерів зерна, забезпечуючи харчами більш ніж 400 мільйонів людей.

Про це заявив спеціальний посланник МЗС Бельгії з питань України Ян де Пав, пише «Укрінформ»

Водночас підтримка зусиль України щодо експорту сільськогосподарської продукції та зміцнення її економіки є в інтересах всього світу.

«Україна є одним із провідних експортерів зерна та харчових продуктів, і, таким чином, гарантом глобальної продовольчої безпеки. Коли її експорт обмежується або унеможливлюється, як це було на початку повномасштабного вторгнення і триває досі, необхідно підтримувати Україну у збереженні цих зусиль», — наголосив Ян де Пав.

Читайте також: Через порти Великої Одеси експортують близько 80% олійної продукції

В свою чергу регіональна директорка Всесвітньої продовольчої програми ООН Корін Флейшер нагадала, що Україна є одним з найбільших джерел продовольства для світу, забезпечуючи харчами понад 400 млн людей.

«Всесвітня продовольча програма через Чорноморську зернову ініціативу доставила 725 тисяч метричних тонн продовольства до Африканського Рогу, Афганістану, Ємену та інших країн. Зараз ми продовжуємо експортувати продукти з України в Газу, в різні країни», — зазначила Корін Флейшер.

Загалом донори програми вже надали 200 млн доларів для реалізації постачань з України до країн, які найбільше потребують допомоги.