судно с украинским зерном

Цього тижня Україна звернеться до Туреччини та ООН з проханням розпочати переговори щодо продовження чорноморської зернової угоди, домагаючись її пролонгації щонайменше на один рік, та включення портів Миколаєва, – пише Reuters.

“Ми проситимемо продовжити зернову угоду не на 120 днів, а хоча б на рік, тому що український та світовий аграрний ринок повинен мати можливість планувати обсяги експорту у довгостроковій перспективі”, – сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков.

За його словами, точну дату переговорів, які раніше відбулися в Туреччині, поки не визначено.

Україна також наполягатиме на збільшенні кількості інспекційних груп, щоб унеможливити скупчення суден в очікуванні перевірки. Тому, що з листопада ситуація із перевірками не змінилася, а з російської сторони створюються постійні перешкоди інспекції судів.

Росія загострює відносини з Молдовою

При цьому порти Миколаєва, на які до російського вторгнення припадало 35% українського експорту продовольства, готові приєднатися до ініціативи, і їм знадобиться щонайбільше два тижні, щоб розпочати роботу.

За словами заступника міністра, Київ не бачить окупацію Росією Кінбурнської коси перешкодою для приєднання миколаївських портів до розширеної угоди. Коса суші виходить на шлях, яким кораблі прямували з миколаївських портів у Чорне море.

“Якщо порти Миколаєва підключатимуться до ініціативи, буде зобов’язання не нападати на судна, які перевозять сільськогосподарську продукцію, які можуть працювати навіть у нинішній ситуації”, – сказав Васьков.

Нагадаємо, “зернова угода” була підписана 21 липня 2022 року, а 19 листопада угоду було продовжено на 120-денний термін.

Політика