После подписания документа

Під час тристоронньої зустрічі в Бухаресті міністри закордонних справ та міністри оборони Румунії, Молдови та України підписали спільну декларацію про подальшу співпрацю у рамках тристоронньої програми Румунії, Республіки Молдова та України.

«Ми підкреслюємо нашу відданість суверенітету, територіальній цілісності та незалежності Республіки Молдова та України в межах їхніх міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на територіальні води. Чорне море залишається територією стратегічного значення для безпеки європейського континенту та євроатлантичного регіону.

Ми продовжуватимемо співпрацювати стільки, скільки буде необхідно, щоб підтримувати право вільно обирати власну зовнішню політику та альянси, здійснювати законну самооборону, зміцнювати стійкість і забезпечувати стабільність, безпеку та процвітання в нашому регіоні. Розширення Європейського Союзу, а також поглиблена співпраця з НАТО є ключовими в цьому відношенні, і ми й надалі докладатимемо всіх зусиль, щоб продовжувати сильну європейську та євроатлантичну підтримку регіону»,йдеться у документі. 

Також сторони висловили готовність до тісної співпраці щодо протидії російській пропаганді та зміцнення стійкості своїх суспільств, у тому числі до дезінформації.

У документі ще раз засуджуються агресивні дії росії: «Ми знову підтвердили своє рішуче засудження цих агресивних дій, які становлять безпрецедентну загрозу за останні десятиліття для нашого регіону та євроатлантичного простору. Загарбницька війна росії є грубим порушенням міжнародного права. Ми засудили агресора і всіх, хто сприяє війні росії, включно з білоруссю».

Депутати Верховної Ради та Європарламенту вперше провели спільне засідання

 

Економіка