Рада Безпеки ООН

Питання виключення росії зі складу постійних членів Ради Безпеки ООН на слуху з моменту широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Сьогодні, на засіданні Радбезу, Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив на необхідності проведення дебатів щодо позбавлення російської федерації місця в Раді Безпеки ООН, повідомив Укрінформ.

«Настав час для серйозних дебатів з приводу присутності путінських делегатів у цій залі. Хоча всі ми визнаємо необхідність реформи Ради Безпеки, ми повинні визнати, що всі зусилля будуть марними, якщо державі-агресору буде дозволено користуватися правами постійного члена», – сказав український дипломат.

За словами Кислиці, Україна завжди підкреслювала, що присутність російської делегації в Радбезі «залишається головною перешкодою, що заважає РБ ефективно здійснювати покладені на неї обов’язки з відновлення міжнародного миру і безпеки… тому відсторонення держави-агресора слід розглядати як природну реакцію міжнародних організацій, спрямованих на детоксикацію робочого середовища й забезпечення можливостей для виконання покладених на них завдань».

Додамо, що після вторгнення в Україну росію не обрали до Виконавчої ради ЮНЕСКО, Міжнародного суду ООН, Організації з заборони хімічної зброї, Міжнародної морської організації, тимчасово позбавили її прав в Раді ООН з прав людини.