Обстановка під Харьковом

Редактор «ЦЕНЗОР.НЕТ» Юрій Бутусов звернувся до мерів великих міст та усіх інших голів територіальних громад з проханням надати невідкладну допомогу частинам, які у ці дні дають відсіч російським окупантам на Харківщині.

Бої точаться у 30 км від Харкова.

«Звертаюсь до мерів великих міст – Київа, Львов, Одеси, Дніпра, Харкова та усіх інших голів територіальних громад. Термінова критична ситуація

Так, ви за це не відповідаєте, і у вас забрали військовий ПДФО з надходжень міських бюджетів.

Так, зараз великі витрати, у тому числі по життєзабезпеченню міст.

Так, по усьому місцевому самоврядуванню порушили десятки кримінальних справ по розслідуванню закупівлі містами військового обладнання для наших воїнів.

Але. Загроза Харкову та Вовчанську – це загроза для усієї Украіни і кожного великого міста. Ворог у 30 км. Ніхто крім вас зараз не зможе швидко знайти кошти на додаткове обладнання для наших воїнів у цьому районі…», – намагається достукатися до співвітчизників Бутусов.

Він повідомляє, що «у відчайдушних боях наші воїни при значній перевазі ворога у численності та боєприпасах рятують фронт. І їм терміново потрібна допомога».

Дрони (Мавік-3, Мавік-3Т, Аутел-4, ударні fpv); окопний РЕБ; квадроцикли терміново необхідні 57 мотопіхотніій бригаді, 42 механізованій бригаді, 125 бригаді ТРО, Підрозділ ГУР МО «Кракен», 13 бригаді Нацгвардії «Хартія», які рятують Харков та Вовчанськ.

За інформацією Бутусова, станом на 5.00 13 травня «противник протягом дня завʼязав бої у прикордонних селах Глибоке та Стариця на харківському напрямку. Але зайняти села повністю не вдалось, за них точаться контактні бої піхоти.

Ворог намагається просунутись на село Липці, але до села дійти не зміг.

На напрямку Вовчанська ворог зайшов на околиці Вовчанську на крайні вулиці та на Вовчанський мʼясокомбінат. Але місто практично повністю залишається під нашим контролем, просунутись вглиб ворогу не дозволили…  втрати противника значні.… У місті посилюється оборона.»

Практично на усіх напрямках росіяни намагались просунутись, але усюди зустріли спротив українських військ, і тепер ворог змушений проводити штурми.

Зіткнувшись з ущильненням наших бойових порядків, та з необхідністю атакувати опорні пункти, які заважають подальшому наступу, противник втратив можливість маневрувати. І тепер втрати росіян почали різко зростати.

По боєприпасах: наші війська забезпечені артилерійськими снарядами.

По людях: є проблеми з низькою комплексністю частин, але ворог не має багатократної переваги.

Щодо укріплень: вони побудовані на харківському напрямку, але до цих рубежів ворог не дійшов. Оборонні рубежі чомусь не привʼязані до тактично вигідних висот, основні бої тривають там, де позиції не обладнані, і зариватись треба зараз. Тому і є нерозуміння у військах, що укріплень нема саме там, де вони потрібні, і чому знов треба самим зариватись у посадках…

Обстановка залишається складною, російські війська володіють ініціативою за рахунок загальної чисельної переваги, заздалегідь спланованих дій на широкому фронті, але передумов для прориву нашого фронту на даний момент нема.

Крайне оновлення інформації від Генерального штабу ЗСУ відбулося о 00.40 13 травня.

«На Харківському напрямку оперативна обстановка залишається складною та динамічно змінюється.

Ведуться бойові дії на напрямках Пильна – Лук’янці, Пильна – Глибоке, Пильна – Олійникове, Муром – Бугруватка.

Крім того, противник проводить штурмові дії на напрямках Стрілеча – Глибоке, Олійникове – Глибоке, Оліникове – Лук’янці, Муром – Стариця, Плетенівка – Тихе.

Протягом доби на цих напрямках ворог здійснив 22 штурмові дії, із них 14 – ще тривають.

Ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. Ворог задіяв значні сили для ведення наступу на місто у складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. Тільки вбитими на цьому напрямку російські загарбники втратили за добу понад 100 окупантів.

На даний час ворог має тактичний успіх.

Сплановано заходи щодо знищення противника, який вклинився в нашу оборону.

Наші захисники ведуть оборонні дії, завдають вогневого ураження противнику, широко застосовують безпілотні системи з метою ведення розвідки і завдання точкових ударів для завдання максимальних втрат. Триває розгортання резервів для стабілізації ситуації»,йдеться у повідомлені Генштабу.

 

 

Політика